Produkcja

GOSPODARSTWO RYCZYWÓŁ

PRODUKCJA OWOCÓW I WARZYW 

Produkcja owoców i warzyw najwyższej jakości jest naszym priorytetem. Oferujemy sprzedaż maliny, truskawki, jeżyny, pomidorów i ogórków charakteryzujące się doskonałym smakiem, innowacyjnym podejściem do prowadzenia upraw oraz odpowiedzialnością społeczną. Na czym polega produkcja owoców i warzyw w Gospodarstwie Ryczywół i co nas wyróżnia? 

Kwiaty truskawki - hurtowa sprzedaż truskawki

Produkcja dla smaku

Jako doświadczony producent owoców i warzyw Gospodarstwo Ryczywół przedkłada smak nad wygląd. Zdajemy sobie sprawę, że Klienci często „jedzą oczami”, dlatego kupują maliny, a także inne owoce i warzywa, które pięknie wyglądają, ale w domu okazuje się, że wygląd nie idzie w parze ze smakiem. Produkcja owoców i warzyw w Gospodarstwie Ryczywół nie ma na celu oszukiwać zmysły - priorytetem jest produkcja i sprzedaż przede wszystkim pysznych, czyli słodkich i soczystych owoców i warzyw.

Świeżość

Jednym z naszych priorytetów jest produkcja owoców i warzyw wyłącznie pierwszej świeżości. Dzięki dobrej lokalizacji (wieś Ryczywół mieści się 70 km od Warszawy) jesteśmy w stanie dostarczać do sklepów owoce i warzywa niedługo po zerwaniu z krzaka. Plony w Gospodarstwie Ryczywół zbierane i pakowane są ręcznie, dzięki czemu udaje nam się uniknąć uszkodzeń mechanicznych powodujących szybkie psucie się owoców i warzyw, a w szczególności malin.

Zdrowie a produkcja owoców i warzyw

Prowadzimy produkcję owoców i warzyw uprawianych pod osłonami, dzięki czemu nie narażamy plonów na choroby. Zapylają je trzmiele mieszkające w szklarniach na terenie Gospodarstwa Ryczywół. Nie prowadzimy oprysków - ze szkodnikami walczymy za pomocą ich naturalnych wrogów występujących w przyrodzie. Jako odpowiedzialny producent owoców i warzyw Gospodarstwo Ryczywół nie stosuje antybiotyków ani hormonów przyspieszających wzrost, a dzięki osłonom i kontroli wilgoci nie dopuszczamy do rozwoju grzybów.

Odpowiedzialność przy produkcji owoców i warzyw

Nasza studnia z krystalicznie czystą wodą głębinową stanowi rezerwy wodne dla sieci wodociągów gminy Kozienice. Przy produkcji warzyw i owoców Gospodarstwo Ryczywół daje pracę ponad 60 osobom poza sezonem i nawet 200 w czasie zbiorów. Zatrudniamy przede wszystkim kobiety, które na wsi mają większe trudności ze znalezieniem pracy. W dodatku w Gospodarstwie Ryczywół niczego się nie wyrzuca - to, czego nie zje człowiek, zjedzą nasze kozy i barany!

Innowacyjna produkcja owoców i warzyw

Łączymy tradycyjne podejście do produkcji owoców i warzyw z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nasze maliny rosną na włóknie kokosowym, które zapewnia dostęp powietrza do korzeni i nie zatrzymuje składników pokarmowych. Jako producent warzyw i owoców Gospodarstwo Ryczywół dysponuje komputerami, sterującymi podlewaniem roślin oraz regulującymi temperaturę i wilgotność powietrza.

Lepsze, bo polskie

Żywność polskiego pochodzenia znajduje uznanie na całym świecie. Jednak mimo to, Polacy wciąż sięgają po hiszpańskie, egipskie, a nawet chińskie owoce i warzywa! Dlaczego? Bo są tańsze i ładniej wyglądają na sklepowej półce. Tymczasem produkcja malin czy truskawek lepiej sprawdza się w krajach chłodniejszych. Ponadto te owoce są bardzo wrażliwe na transport, więc w odległych od nas krajach zrywane są jeszcze niedojrzałe. My, jako producent owoców i warzyw, godzimy się na taką jakość na naszych stołach!

Zależy Ci na smacznym i zdrowym produkcie? Skontaktuj się z nami!