Sprzedaż truskawek – pierwsze owoce w sezonie 2017!

W naszych szklarniach pojawiły się już pierwsze owoce, obecnie prowadzimy sprzedaż truskawek. Wkrótce będziecie mogli kupić je w międzynarodowych sieciach handlowych. Jak to się dzieje, że prowadzimy sprzedaż truskawek i malin prawie tak szybko, jak Hiszpanie i inne kraje południowe?

 

Sprzedaż truskawek szklarniowych

Jak się okazuje produkcja truskawek w naszym klimacie może być z powodzeniem prowadzona w szklarniach. Daje to przewagę nad konkurencją na terenie kraju uprawiającą te owoce w gruncie, a także stanowi alternatywę dla produktu zagranicznego, którego smak, ze względu na zbyt wysokie temperatury w krajach południowych, pozostawia wiele do życzenia.

 

Z pomidorów na sprzedaż truskawek

Gospodarstwo Ryczywół przez wiele lat specjalizowało się w produkcji pomidora, jednak od kilku lat zajmujemy się produkcją i sprzedażą truskawek oraz malin i jeżyn. W tej chwili rozpoczynamy nowy sezon na truskawki. Jak to się stało, że postanowiliśmy zmienić branżę? Ze względu na stan szklarni, warzywa potrzebowały bardzo dużych nakładów na ogrzewanie. Z truskawką i maliną, a także jeżyną jest nieco inaczej – te owoce wolą nieco niższe temperatury, w szczególności nocą! Dzięki temu zatrzymują słodycz wewnątrz owocu!

 

Odmiany truskawki na sprzedaż w tym sezonie

Możemy się pochwalić dużym sukcesem – już pojawiły się pierwsze owoce i

w tym sezonie nasze truskawki wyszły niesamowicie słodkie! Postawiliśmy na odmiany Elsanta i Sonata. Uprawiamy je w podwieszanych rynnach na podłożu kokosowym. Zbiory rozpoczęliśmy tak wcześnie dzięki ogrzewaniu szklarni w Gospodarstwie Ryczywół.

 

Sprzedaż naturalnych truskawek

Nasze zaawansowane technologie pozwalają nam również na sterowanie klimatem pod osłonami, dzięki temu nie musimy stosować szkodliwych środków ochrony roślin, których używa się na uprawach gruntowych. Nasza produkcja owoców odbywa się w na tyle naturalnych warunkach, że w przyszłości na pewno będziemy się starali o uzyskanie certyfikatów przyznawanych produktom ekologicznym.

 

My już rozpoczęliśmy sezon, a Wy? Dostatecznie stęsknieni za słodkimi truskawkami? W takim razie zapraszamy do zakupów!