Produkcja i sprzedaż malin od podszewki

Czym charakteryzują się uprawy w Ryczywole? Jak wygląda sprzedaż malin? Do kogo docieramy z produktem? W jaki sposób zapewniamy najwyższą jakość?

 

Produkcja i sprzedaż malin stanowi większe wyzwanie, niż się większości wydaje. Odpowiedni materiał szkółkarski, właściwe podłoże i nawilżenie, nieinwazyjna walka ze szkodnikami – wszystko to sprawia, że uprawa malin wymaga wiele pracy i lat doświadczenia. Jak wygląda uprawa i sprzedaż malin w Ryczywole?

 

Od wyboru rośliny, aż po sprzedaż malin

 

Największym wyzwaniem producenta malin jest zakup odpowiedniego materiału szkółkarskiego. Co to znaczy? Każda odmiana maliny ma swój smak, każda daje inne ilości plonu. My wybieramy takie rośliny, których owoce kochają konsumenci, a w dodatku możemy cieszyć się z wysokich plonów, co zapewnia nam hurtową sprzedaż malin. Część uprawianych przez nas odmian objęta jest specjalnymi licencjami – tylko nieliczni mają prawo do produkcji tych owoców. Jednak wybór odmiany to dopiero początek.

 

Właściwe warunki do wzrostu

 

W trosce o właściwy wzrost maliny dbamy o każdy najmniejszy szczegół. Nasze rośliny posadzone są na włóknie kokosowym, które zapewnia odpowiednie napowietrzenie korzeni i nie zatrzymuje składników pokarmowych. Kwiaty zapylają trzmiele mieszkające w naszych szklarniach, a wilgotność powietrza kontrolowana jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – dzięki temu udaje nam się zapobiec rozwojowi grzybów. Komputery odpowiadają również za dostarczanie optymalnej ilości pokarmu. Z kolei ze szkodnikami walczymy, stosując ich naturalnych, występujących w przyrodzie wrogów!

 

Sprzedaż malin – miejsca dystrybucji

 

Ostatnim etapem jest dotarcie do Klientów, czyli sprzedaż malin. Współpracujemy z licznymi sieciami handlowymi, jednak bardzo cenimy sobie współpracę z kooperatywami spożywczymi. Również i w tym sezonie mamy zamiar mocno wspierać rozwój idei handlu z pominięciem pośredników. Dzięki temu udaje nam się dotrzeć bezpośrednio do Klientów końcowych z produktem w przyzwoitej cenie dla konsumenta i z wysokim zyskiem dla nas jako producentów. A trzeba pamiętać, że im większe zyski przynosi nam sprzedaż malin, tym większe pieniądze możemy inwestować w rozwój gospodarstwa!

 

Zapraszamy do zakupów zarówno Klientów hurtowych, jak i indywidualnych. Nasz smak jeszcze nikogo nie zawiódł!