Sprzedaż malin z importu – ładne, ale niesmaczne!

Pewnie nieraz zastanawialiście się nad tym, dlaczego sprzedaż malin z importu cieszy się taką popularnością, choć wcale nie są smaczne!

 

Dzieje się tak, ponieważ większość malin oferowanych w polskich supermarketach jest sprowadzana z Hiszpanii, Egiptu czy Maroka. Tymczasem ani transport, ani silne południowe słońce nie służą tym delikatnym owocom. Postanowiliśmy zająć się zaoferować sprzedaż malin na szeroką skalę, gdyż nie chcemy się godzić na słabą jakość owoców w polskich sklepach, podczas gdy to właśnie polski klimat najbardziej służy malinom.

Transport

W przeciwieństwie do malin importowanych, nasze owoce możemy zbierać w pełni dojrzałe, gdyż przewozimy je najwyżej w obrębie kraju. Owoce transportowane przez setki czy nawet tysiące kilometrów muszą zostać zerwane wcześniej i dojrzewają już nie na krzewie, a w trakcie przewozu. W dodatku wiele z nich zostanie przygnieciona i uszkodzona w transporcie.

Klimat

Wysokie temperatury zarówno w dzień, jak i w nocy powodują, że cukry, które malina gromadzi w godzinach słonecznych, wykorzystywane są jako zapas energetyczny w upalną noc do schłodzenia rośliny. Właśnie dlatego maliny importowane z krajów południowych są ładnie wybarwione i duże, ale mało słodkie. Tymczasem nasz klimat, w którym temperatura w nocy znacznie spada, pozwala malinie zatrzymać cukry w owocach.

Sprzedaż malin polskich

Polacy mają dość niesmacznej i niezdrowej żywności, dlatego coraz częściej zwracają uwagę na to, skąd produkt pochodzi. A polskie pochodzenie, również za granicą, uznawane jest za swoisty certyfikat jakości. Dzięki temu sprzedaż malin polskiego pochodzenia odnosi coraz większe sukcesy również na naszym rodzimym rynku. Dzięki temu trendowi rozwijają się kooperatywy spożywcze, które oferują produkty wyprodukowane przez lokalnych rolników. Mamy nadzieję, że z czasem coraz więcej naszych rodaków zrozumie, że smacznych i zdrowych produktów nie trzeba szukać daleko.

 

Malina to wspaniały owoc deserowy, niestety jednak często kierując się wyłącznie oceną wizualną, narażamy się na nietrafiony zakup. Dlatego warto wiedzieć, w jakich warunkach klimatycznych dojrzewają najlepsze maliny. Osoby pragnące powrotu dawnej jakości żywności zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *